Home / نقد / نقد انیمه / انیمه Knight`s & Magic

انیمه Knight`s & Magic

اگر تو ژاپن زندگی می کردم احتمال تبدیل شدنم به یه اوتاکوی مکا یه چیزی حول و حوش ۸۰% بود، دلیل اینکه تو ایران نمیتونم اوتاکوی مکا بشم اینه که مدل های رباتیکی که تو ژاپن فروخته میشند اینجا وجود نداره و من هیچ علاقه ای به انیمه ها و مانگاهای تمام مکا ندارم به خاطر اینکه از زندگی در فضا و داخل سفینه ی فضای منتفرم و نمیتونم زندگی رسمی نظامی و روابط جنسی بی هدف و احمقانه ی آدمهایی که معلوم نیست پدر و مادرشون کی اند و از کجا اومدند و اصلا تو این کشتی فضایی چه کار می کنند را تحمل کنم. همیشه هم شخصیت های دختر این آثار به شدت بی خود ظاهر میشند!!

اما درباره ی این انیمه واقعا حساس خوبی داشتم نه به خاطر اینکه شخصیت دخترهاش خوب بودند، به خطر اینکه در یک جهان فانتزی  پر از بناهای تاریخی و درختان و مناظر سرسبز و موجودات افسانه ای و ربات های غولپیکر داستانی شکل گرفته بود که قلب هر مردی را مملو از شادی و نشاط می کنه!!

درسته که نمیشد چندان با کاراکترهای داستان ارتباط برقرار کرد ولی می تونستید از دیدن سکانس های زیبای مبارزات اولیه حسابی لذت برید چون تو دو تا مبارزه ی آخر انیمه چندان دلنشین از آب در نیومده بود و مدام جاخالی و سوتی و اشتباه داشت.

داستان هم تکراری بود ولی به خاطر نتیجه گیری های سریع موفقیت آمیز بودن تلاش قهرمانان داستان و ربات های زیبا قابل قبول بود.

تنها چیزی که برام هنوزم قابل درک نیست اینه که وقتی داخل ماشین نشستیم و دستمون روی فرمونه و داریم گاز میدیدم و ترمز میکنیم نهایت حرکت هایی که میشه با یک ماشین زد حرکت رو به جلو و دور زدن و … است ولی تو این انیمه تنها با قرار دادن دست داخل دو تا محفظه ی استوانه ای شکل و زدن چندتا دکمه و حرکت پا ربات هنرهای رزمی انجام می داد و من نتونستم بفهمم هر قسمت دقیقا چه کار می کنه خلاصه با نحوه ی راندن ربات اصلا آشنا نشدم؟!! و نفهمیدم چرا شخصیت پسر و قهرمان داستان این قدر شبیه دختر بچه هاست؟ یا اینکه چرا شاهزاده خانم های داستان های مکا این قدر روی مخ آدم میرند و این قدر بی فایده اند؟؟؟و اینکه چه قدر راحت خانواده ی قهرمان داستان از انیمه حذف شدند و انگار که اصلا از اون اول خانواده ای نبوده راستشو بخوایید تو داستان سفر به جهان فانتزی که قهرمان داستان حافظه ی زندگی قبلی خودشو داره خانواده ی جدیدش را به چشم پدر و مادر واقعیش نگاه نمی کنه و این واقعا تلخ و ناراحت کننده است اون فقط اونها را وسیله ای برای زندگی دوباره اش می بینه و خیلی زود رابطه اش با اونها قطع میشه و برای ماجراجویی های زندگی جدیدش میره، همیشه این بخش از داستان های سفر به جهان فانتزی حالمو بد می کنه…

 

 

About news

Check Also

انیمه bleach

   یکی ازانیمه ­های پر­طرفدار­، نه تنها­در سرزمین مادری که ساخته شده ، بلکه در­قاره …

پاسخ دهید

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A