Home / نقد / نقد انیمه / انیمه Oushitsu Kyoushi Haine

انیمه Oushitsu Kyoushi Haine

تو دو کلمه این انیمه را خلاصه می کنم “زیبا” و “آموزنده”

بین سبک های مختلف دنیای انیمه سبک استاد و شاگردی از سبک های مورد علاقه ی منه، پس سعیم بر این بوده که هرچی انیمه تو این سبک بوده را ببینم. داستان این انیمه هم درباره ی معلم کوچکی بود که وظیفه ی آموزش به چهار شاهزاده ی سرزمینش را به عهده داشت.

قبل از اینکه برم سر انیمه بزارید یه چیزی را درباره ی قوانین احمقانه و بی شعورانه ی نظام آموزش و پروش کشور خودمون بخش شرایط استخدام معلم بگم. این قوانین توسط یک ذهن معلول وضع شده که در اون بچه ها تنها می تونند از کسی آموزش ببینند که در سلامت جسمانی محض باشه و نه تنها صورتش باید آراسته باشه بلکه لباسش هم باید در بهترین حالت ممکن باشه! پس غیر از این تعطیل یعنی قهرمان داستان مرد ما اگر میخواست اینجا معلم بشه با این قدش نمیتونست!!

حالا تصور کنید اون بیرون چه قدر آدم های خوش فکر با استعداد و توانا در انتقال مفاهیم وجود دارند که نمیتونند به خاطر ضعف جسمانی یا مشکل ظاهری علم و استعدادشون را با ما در میون بزارند احتمالا اگر پرفسور هاوکینگ در ایران زندگی میکرد نه تنها پرفسور نمیشد بلکه اگرم میشد با اون وضعیت بدنش نمیتونست برای دانشجوها تدریس کنه در حالی که ایشون تو بریتانیا خیلی فعال هستند اون قدر که باورکردنی به نظر نمیرسه! پس همین جا از همه ی شما عزیزانی که اینجا صحبت هایی منو میخونید میخوام اگر به جایی رسیدید که توانایی وضع قانون پیدا کردید به این حماقت خاتمه بدید و کاری کنید معلم ها بر اساس استعداد و توانایی قدرت هدایت آموزش بچه ها انتخاب بشند!!

برگردیم به داستان انیمه معلم کوچک ما هیچ ذهنیتی از شاهزاده های جوان نداره و بر اساس حرف مردم وارد کاخ میشه و بعد از برخورد کوتاهی با هر کدوم از شاهزاده ها حسابی غافلگیر میشه از این که تا چه اندازه روی حرف مردم نباید حساب کرد و آدم بعضی چیزها را باید خودش ببینه و تجربه کنه تا به شناخت کامل برسه اونجا متوجه میشه هر کدوم از شاهزاده ها تا چه اندازه نوجوان های خوب و پاکی هستند و قربانی بد فهمی و آموزش غلط و تربیت اشتباه معلم های پیشین شدن پس تصمیم میگیره از تک تک اونها پادشاهان شایسته ای بسازه که بتونند در آینده هدایت کشور را بدست بگیرند. و در پایان انیمه به هدفش میرسه!

از اون طرف یک سری مسائل در حوزه ی کشور داری وارد داستان میشه مثل اینکه یک پادشاه خوب باید همه چی رو بدونه و همه کاری رو بلد باشه و اینکه بتونه کشور در صلح و امنیت درست کنه که مردمش در حال لبخند زدن و با روی گشاده زندگی روزمره خودشون را سپری کنند. چیزی که من الان کمتر تو صورت مردمم می بینم…

درباره ی طراحی هم راستش این شاهزاده ها از حد زیبایی مردانه فراتر رفتن و وارد دنیای جذابیت زنانه شدند خود استادشون هم که در سطح بچه ی کوچولو باباشون هم انگار هم سن خودشون گفتم باباشون ایشون خیلی پادشاه موفقی بوده یعنی هرجا یه دختر زیبا می دیده تعارف نمی کرده با خودش سه سوت میرفته یه شاهزاده ی جدید تولید می کرده وگرنه مگه میشه از یک پدر و مادر این همه شاهزاده در شکل ها و رنگ های مختلف بیرون بیاند؟؟؟چیزی که برام عجیب بود این بود که چرا ملکه را نشون نداند و بزرگترین شاهزاده این قدر دیر وارد داستان شد؟

 

About news

Check Also

انیمه bleach

   یکی ازانیمه ­های پر­طرفدار­، نه تنها­در سرزمین مادری که ساخته شده ، بلکه در­قاره …

پاسخ دهید

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A