Home / نقد / نقد انیمه / فصل اول و دوم و قسمت مخصوص انیمه ی Mitsudomoe

فصل اول و دوم و قسمت مخصوص انیمه ی Mitsudomoe

تا حالا داستان زندگی روزمره ی خواهران سه قلو را تو دنیای انیمه ندیده بودم. از دیدن تصویر کاور انیمه هم متعجب بودم که سه تا دختر اشک معلمشون را در آوردن پس تصمیم خودم را برای دیدن کل انیمه گرفتم.

داستان به طرز بی رحمانه ای بد آموزی داشت، و به همون اندازه خنده دار بود.سوء تفاهم ها و اختلاف در برداشت منظور صحیح، غافلگیر شدن و قرار گرفتن در موقعیتی که هر کس شما را در اون وضعیت ببینه شما را مقصر و گناهکار می دونه در حالی که در نهایت بیگناهی هستید و داستانی شبیه زندگی تام و جری سه رکن اصلی خنده داری این انیمه بود.

با این حال چند تا نکته ی آموزنده ی خیلی ارزشمند هم داشت اول اینکه خانواده ها نظارت کاملی روی بچه های هر چند منحرف خودشون دارند اونم بدون اینکه بچه بفهمه دوم پلیس امنیت منطقه ای که بچه ها در اونجا رفت و آمد می کنند کاملا تضمین می کنه و سوم اینکه بچه ها ذاتا مهربون پاک و دلسوز و به فکر اند حالا هرچه قدر هم که اشتباه و خرابکاری کنند.

داستان روی شخصیت تک تک بچه های مدرسه حتی اون پسر بچه ای که شبیه میمون بود و هیچ وقت حرف نمیزد خوب کار کرده بود. طور که میشد با تک تک قهرمان هاش ارتباط برقرار کرد البته با یک اغراق کوچیک که در اون بچه های رده بندی سنی ۹-۱۰ سال شبیه بزرگ سال های ۴۰ ساله رفتار می کردن و این قضیه داشت اشک منم در میاورد.

اگر تو ایران یه بچه یکی از کوچکترین رفتارهایی که تو این انیمه بچه ها از خودشون نشون میدادند، نشون می داد چند تا اتفاق وحشتناک براش می افتاد اول معلمش آبرو و حیثیت خودش و خانواده اش را بین اساتید و دانش آموزها طوری می برد که در آینده اون بچه جز گروه بزرگسالان خلافکار طبقه بندی میشد دوم تا آخر عمرش اون بچه از مدرسه متنفر میشد و هرگز فکر نمیکرد کاری که کرده اشتباه بوده و در پایان شیوه ی رفتار و کردار معلم ها و کادر آموزشی ما با چیزی که تو این انیمه از یک معلم کودکان نشون میداد زمین تا کهکشان راه شیری با هم فرق داشت…پذیرفتن یک کودک تلاش برای حمایت عاطفی و روانی…واقعا نه کاملا چیز دیگه ای بود…من در جایگاهی نیستم که بتونم اظهار نظر کنم چه شیوه ای خوب یا چه شیوه ای بد فقط میتونم بگم نباید با خشونت و جدیت و فشار با بچه ها رفتار کرد چون نتیجه ی عکس میده!!

دادن قدرت فوق العاده به یکی از خواهرها که زور خیلی زیادی داشت و منو یاد بچگی های قهرمان داستان مبارزه ی خیابانی مینداخت کارو خیلی خنده دارتر کرده بود ولی عشق و علاقه اش کمی تا حدودی تکان دهنده بود البته من شنیده بودم بچه های کوچیک که زود مادرشون را از دست دادن دچار چنین علایق غیر عادی میشند…. بهتره زیاد من به این قسمتش نپردازم…

اون یکی خواهر که شبیه ملکه های خبیث رفتار می کرد هم خنده دار بود خیلی دختر خوبی بود منم بچه بودم دوست داشتم اشک دیگران را دربیارم(^___^)!؟ یا اون یکی خواهر که مجله های آموزنده؟؟؟ میخوند ولی عاشق گاچامن(عجب داستان بی خودی داشت اون) بود از اون حالت صورتش که عوض میشد خیلی خوشم می اومد.

پدرشون هم خیلی باحال بود آخرش خیلی خوب تموم شد بلاخره بعد از هزار بار دستگیری پلیس فهمید اون بابای این دخترهاست(^__^)!! عصبانیتش چه قدر ترسناک بود؟

درباره ی این انیمه چیز زیادی نمیشد گفت چون تف سر بالاست هر حرفی بزنی حمل میشه به کمدی و خوشی خنده ی داستان و معمولا تو خود ژاپن کسی چنین داستان هایی را جدی تحلیل نمی کنه …کسی اصلا براش مهم نیست که چرا تو مسابقات مدارس که پرچم های مختلف جهان را اون بالا بسته بودن پرچم اسرائیل این قدر تو چشم بود؟ یا اینکه چرا دختر بچه ها لباس های کوتاه می پوشیدن و تنهایی برای خرید به فروشگاه زنجیره ای می رفتن؟ یا اینکه چرا یه همستر میتونه این قدر منحرف باشه(اسم مناسبی هم داشت) در حالی که منم همستر خیلی دست دارم؟؟؟

About news

Check Also

انیمه bleach

   یکی ازانیمه ­های پر­طرفدار­، نه تنها­در سرزمین مادری که ساخته شده ، بلکه در­قاره …

پاسخ دهید

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A