Home / نقد / نقد انیمه / فصل اول و دوم Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku wo

فصل اول و دوم Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku wo

چرا آکوا “الهه ی آب” لباس زیر نمی پوشه؟! این قسمتش به توان هزار فانتزی نیست؟؟؟؟

واقعا این برام سوال شده، نه بهتره بگم برام شده یک شوک تکان دهنده ی غیر قابل باور که یکی با لباس به اون کوتاهی بدون لباس زیر خیلی راحت داره تو شهر زندگی می کنه و یک زندگی روزمره ی کاملا عادی را در کنار دوستانش و مردم سپری می کنه!؟هیچ کس کوچکترین اشاره ای به این امر نداره البته یک بار که قهرمان داستان میخواست فن دزدی را اجرا کنه یه نگاهی کرد بعد انگار فهمید خبری نیست رفت سراغ یکی دیگه که فنو روش بزنه…

نکنه من دارم از آدمیت دور میشم؟ نکنه من دیگه مثل بقیه ی مردها فکر نمی کنم؟ واقعا عادیه؟؟؟ یعنی واقعا هیچ مشکلی نیست؟؟؟ پس چرا موقع دیدن این همه بی تفاوتی تو این انیمه چشمای من داشت از کاسه در می اومد بیرون و چسپیده بود به صفحه ی مانیتور داشت ضربدری حرکت می کرد؟؟؟نکنه من بلاخره به یه آدم منحرف تبدیل شدم؟؟؟(۰٫۰)؟؟؟

از این که بگذریم واقعا دلم به حال پادشاه شیاطین و افرادش سوخت هر طور حساب کنی مردم معمولی و این تیم خشن متشکل از یه نید و سه تا دختر دیوانه بیشتر برای نابودی مناسب اند تا پادشاه شیاطین!!

داستان طبق معمول تمامی سری های سفر به جهان فانتزیه  یعنی قهرمان داستان میمیره و چون تازه اول جوونیشه میفرستنش جهان فانتزی تا مثل یک قهرمان پادشاه شیاطین را نابود کنه چون ایشون زندگی مردم را جهنم کرده و اگر اونم مثل بقیه به زندگی عادیش در کنار انسان ادامه می داد و واسه ی خودش یه مغازه میزد و جنس میفروخت نه نیازی به قهرمان بود نه نجات دنیا و دور همی زندگی می کردیم.

بخش متفاوت داستان اینه که دخترهای این داستان که بیشتر شبیه پسرهایی هستند که بدنشون زنه  در کنار قهرمان داستانی که در ظاهر پسر ولی از درون یه مرد ۴۰ ساله ی ایده آلیست (در قالب زندگی کمدی پر از بدبختی که اشاره به واقعیت های زندگی داره) ماجراجویی می کنند.

این انیمه در کنار چهره های کاملا فوق العاده ی خنده دار و واکنش های معرکه و غافلگیر کننده قهرمانان داستانی که داشت خیلی منو یاد پری دم انداخته بود. و من نمیتونم مطمئن بگم نویسنده از داستان پری دم یا سری سرنوشت یا حتی بقیه ی کمدی های معروف الهام نگرفته بود و کارش تک بود.

طراحی بخش کلیدی و موثر این انیمه بود و تا دلتون بخواد تصاویر Fans service داشت! منظورم چیه؟ یعنی شما نمیدونید بعضی از انیمه ها فقط برای شاد کردن روح شما بینندگان انیمه یک سری سکانس ها و یک سری رفتارها و یک سری لباس های خاص به داستان در یک سیر داستانی کاملا معمولی و خسته کننده اضافه می کنند تا شما وقتی چشمهاتون روی اونها متمرکز شده زیر آبی داستان را رد کنن بره مثلا شما اصلا درباره ی اینکه چه طور چند تا کاراکتر جدید یه دفعه پریدن وسط داستان و خیلی خوب و صمیمی و موثر بودن گله و شکایتی نداشتید و گفتید خب بابا همین که توضیح دو دقیقه ای برای اینه این کیه و از کجا اومده کافیه دیگه؟! “یه سر دیگه نمیزنیم مغازه ی رویا فروشی؟؟؟” شاید ما هم خواستیم مشتری بشیم؟؟؟

قضیه اینه باید موقعی آب داره از گوشه ی دهنتون آویزون میشه به این فکر کنید که به جای بازی خوردن از انیمه داستانشو و مسیرشو به بازی بگیرید یکی از حرف های قشنگ این انیمه تو داستان این قسمتش بود که قهرمان داستان نخواست پول را قبول کنه چون میدونست تقصیر خودشون بوده که مشکل به وجود اومده و تازه اونا با حل مشکلی که خودشون به وجود آورده بودن رسیدن به حالت عادی…اینجاش خیلی خندیدم(^۰^)~

 در حالی که الان تو بیشتر فیلم های سینمایی می بینید قهرمان داستان را کسی معرفی می کنه که خودش “گند زده” گند خودشو خودش درست میکنه بعد همه ازش تعریف و تمجید میکنن؟؟؟

 یا موقع درسر واقعی رفقا و آشناهات، تو رو ول می کنند و میرند…خودتی و خودت

 یا اینکه دستگاه دروغ سنج چه قدر ترسناکه!!

بخش دروغین داستان این بود که کازوما واقعا برای کمک به دوستانش کاری نمیکنه مثل موقعی که اون دختر شوالیه ی ۲ام را برد بودن واقعا اگر بلایی سرش می اومد با یه دلداری میخواستن کل قضیه را ماست مالی کنن؟؟؟

موسیقی خوب بود ولی کار صداپیشه ها خیلی معرکه بود. آخرش منم داشتم از دست آکوا کلافه میشدم قهرمان داستان بدتر از داستان دوباره از صفر مدام به خاطر حماقت و بیشعوری این الهه ی بی مصرف میمرد ولی بازم با شادی و خنده قضیه را رد می کردند بره اونایی که عبادتش می کردن از خودش تعطیل تر بودن هم تو تبلیغ دینشون هم تو اعتقادشون به یه الهه ی …!؟تعلیماتشون چه قدر مفید بود خصوصا اون جمله ی آخری!!

ولی واقعا کلی خندیدم کازوما واقعا یه هیولای انسان نمای معرکه بود که هویت های متفاوتی را از خودش نشون میداد تا آخر داستان هم نتونستم بفهمم این بشر واقعا چه کاره است؟ هنوزم دلم برای پادشاه شیاطین می سوزه…

About news

Check Also

انیمه bleach

   یکی ازانیمه ­های پر­طرفدار­، نه تنها­در سرزمین مادری که ساخته شده ، بلکه در­قاره …

پاسخ دهید

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A