Home / نقد / نقد انیمه / نقدهای بهاری ۹۶: نقد انیمه Zero kara Hajimeru Mahou no Sho

نقدهای بهاری ۹۶: نقد انیمه Zero kara Hajimeru Mahou no Sho

نقد انیمه Zero kara Hajimeru Mahou no Sho

در نگاه اول شاید به نظر برسد با انیمه زیبایی طرف هستیم طراحی انیمه تا حدی فریبنده هستش ( از ان جهت که باعث جذب بیننده شود ) و حضور شخصیت دختر جادوگری به نام صفر و وجود هیولای انسان نمایی به عنوان همراهش مارو برای وارد کردن به دنیای این انیمه اماده میکند(چیزی که در انیمه های دیگر تقریبا به این شکل دیده ایم)، دنیایی که نژاد انسان با جادوگر در جنگ هستند و وجود کتاب جادوی گمشده ای به نام کتاب جادوی صفر که هدف ماجراجویی دخترک است .
انیمه با یک شروع عادی و با توضیح دادن وضعیت دنیای انیمه شروع می شود کمی از نژاد ها و اتفاقات پیرامونی که در داستان در حال وقوع است می گوید و سعی در زیبا کردن داستان و اشنا کردن مخاطب با این دنیا دارد و تا حدودی موفق عمل میکند .
در وهله اول طراحی انیمه مرا به خودش جذب کرد و علاقه زیاد من به داستان های ماجراجویی دلیلی برای دیدن آن شد ولی به مرور زمان متوجه شدم که تنها با یک انیمه ضعیف رو به رو هستم که به نظر می رسد داستانی ساده با شخصیت پردازی متوسط دارد که بعد ها طراحی انیمه هم رفته رفته عادی شد و به تنهایی برای جذابیت انیمه کافی نبود.
دنیا و اتفاقات انیمه در این ۱۲ قسمت به نظر بسیار کوچک می آیند اتفاقات و شخصیت ها به سرعت وارد و خارج می شوند جادو ها از هیچ زیبایی برخوردار نیستند و مبارزات هر چند به شکل جادویی اتفاق می افتند ولی باز هم تنها در شروع زیبا هستند و بعد از گذشت چند ثانیه از شروع مبارزات کاملا قابل پیشبینی هستند و هیجانی در انها نیست .
داستان انیمه کاملا حول محور چند شخصیت اصلی رخ می دهد و شخصیت های فرعی کاملا از چرخه توضیحات خارج اند برای مثال شخصیت شاه در این انیمه تنها به عنوان یک مترسکی برای وجود جایگاه شاه و درگیری بیشتر انسان ها قرار گرفته بود که در طول انیمه حتی از کمانداران جادوگر هم توجه کمتری به او شده .
کتاب جادوی صفر هم یادآور کتابی به همین نام در انیمه فیری تیل می باشد که تقریبا پرچمدار داستان های فانتزی جادوگری می باشد .

در کل در این انیمه با داستانی ضعیف ، شخصیت پردازی ابتدایی و طراحی فریبنده که به مرور تاثیر خود را از دست میدهد روبه رو هستیم که اگر شما وقت و حوصله کافی برای هدر دادن دارید این انیمه گزینه مناسبی نیست و بهتر است به گزینه های دیگر مراجعه کنید چرا که در طول چند سال گذشته انیمه های ضعیف و این چنین در حال افزایش اند .

About Sasansalimi

ساسان هستم 21 ساله دانشجوی مدیریت صنعتی بیش از 10 سال است انیمه میبینم در کنار فیلم سریال و چیزهای دیگه . سعی میکنم همه چیز رو با دید متفاوتی ببینم و نوشتن نقد در مورد انیمه ها رو دوست دارم .

Check Also

انیمه bleach

   یکی ازانیمه ­های پر­طرفدار­، نه تنها­در سرزمین مادری که ساخته شده ، بلکه در­قاره …

پاسخ دهید

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A