Home / نقد / نقد انیمه / نقد انیمه One Punch Man

نقد انیمه One Punch Man

خب اول از همه بگم که من خیلی فیلم یا انیمیشن های ابر قهرمانی دیدم و تقریبا میتونم به جرئت بگم که چیزی از زیردستم در نرفته .
حالا من کلا قهرمانارو دوست دارم ولی چیزی که بیشتر دوست دارم نحوه ترسیم کردن اونها به واسطه ی نویسنده یا داستان پردازشون بوده .
خب همه ماها میدونیم قهرمانان هم پیروز میشند و هم شکست میخورن یعنی تا الان هیچ قهرمانی نبوده که بدونه یک بار شکست خوردن باشه یا به عبارت دیگه اینکه هر قهرمانی برای خودش حتما یه نقطه ضعف داره .
خب حتما تا الان فکر کردید که اگر یه قهرمان تو نبرداش نبازه بیمزه میشه اون داستان یا اگر قهرمانی کلا هم نبازه بازم همه چی از پیش معلومه هر چند همه ماها میدونیم که همیشه قهرمانان زاده میشند تا برنده ی میدان باشند .
اما در مورد مرد یک مشتی و داستانش همه چی فرق داره اینجا ما با قهرممانی روبه روییم که تو هر شرایطی و تو هر مبارزه ای اگر بخواد میتونه فقط با یک مشت اون دشمن رو از بین ببره و جالب تر از هر چیزی اینه که خود قهرمان مدعی هستش که فقط با شنا و بارفیکس و دوییدن تونسته به این سطح از قدرت برسه و این قسمت هنوز خیلی در موردش موشکافی نشده.
چیزی که این روزا مرد یک مشتی رو جذاب کرده اتفاقاتی هستش که در دنیای این قهرمان رخ میده دنیایی که توش سازمان قهرمانانی تشکیل شده و قهرمانان زیادی درش با رتبه های مختلف مشغول به فعالیت های قهرمانی هستن. حالا جالبیه داستان اینجاست که هیچ کس این فرد رو نمیشناسه چون همیشه به سرعت و با یک مشت همه حریفانش رو از زمین و زمان محو میکنه.
اگر فکر میکنی که با یه داستان مصور قهرمانی تکراری روبه رو هستی پس با دیدن تنها ۳ یا ۴ قسمت نظرت کاملا عوض میشه داستان مرد یک مشتی بهشدت قوی و پر از جزِییات هستش و هر چی جلوتر میره به جذابیت های داستان و قهرمانه همیشه پیروز ما اضافه میشه .
یکی از نقاط قوت داستان جلوگیری از اضافه گویی در رابطه با شخصیت های داستان هستش چیزی که برای مثال می تونه به عنوان فیلر در انیمه ها (حتی مشهورها مانند ناروتوشیپودن) مطرح باشه در اینجا درباره ی شخصیت ها به اندازه و مفید هر انچه که ما نیاز داریم گفته میشه و بیشتر به موضوع اصلی داستان پرداخته میشه.
طراحی این مانگا به شدت جذاب هستش خوندنش همیشه با چیزای جدیدی روبه روت میکنه و طنز به خوبی تو طراحی ها به تصویر کشیده شده اخیرا انیمه ای هم از این مانگا ساخته شد که همانطور که انتظار میرفت واقعا عالی و بهترین ساخت رو برای این مانگا داشت .
یکی از مهمترین و به شکلی نقطه قوت این مانگا شخصیت پردازی کاراکترهای داستان هستش که واقعا در خور یک مانگایی هستش که یک دنیای تازه رو خلق کرده خلاقیت و هوش و قوه ی تخیل نویسنده در خلق چنین کاراکترایی واقعا نقطه قوت این مانگا هستش به خصوص شخصیت شیرین و جذاب خود قهرمان اصلی که همیشه با طراحی بسیار عالیش حس همه ی لحظه ها رو به معنای واقعی به خواننده انتقال میده .

اما حرف اخرم اینکه این مانگا با وجود زمان کمی که امده تونسته به شهرت بسیار بالایی دست پیدا کنه و اینو بدونین که هیچ گاه شهرت در کشور های توسعه یافته الکی به دست نمیاد اونم تو همچین صنعتی که هر روز افراد مختلفی درش خودی نشون میدن .
مرد یک مشتی تجربه تازه ای هستش از یک داستان ابر قهرمانانه که تاکنون نظیر ان را در هیچ داستانی نخوانده اید توصیه میکنم که حتما این مانگا رو بخونید و مطمءن باشید پشیمان نخواهید شد.

About Sasansalimi

ساسان هستم 21 ساله دانشجوی مدیریت صنعتی بیش از 10 سال است انیمه میبینم در کنار فیلم سریال و چیزهای دیگه . سعی میکنم همه چیز رو با دید متفاوتی ببینم و نوشتن نقد در مورد انیمه ها رو دوست دارم .

Check Also

انیمه bleach

   یکی ازانیمه ­های پر­طرفدار­، نه تنها­در سرزمین مادری که ساخته شده ، بلکه در­قاره …

پاسخ دهید

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A