Home / نقد / نقد انیمه / نقد انیمه Danganronpa Kibou no Gakuen to Zetsubou no Koukousei

نقد انیمه Danganronpa Kibou no Gakuen to Zetsubou no Koukousei

به نام خداوند جان و خرد

حتما با دیدن عنوانی که در تصویر دیدیت کمی به فکر کردن تشویق شدید ، صــورتی ؟!! بله شاید کمی عجیب باشد ولی درست است … در ادامه متوجه آن خواهید شد .

مدرسه ای زیبا با تمامی امکانات … مدرسه ای به نام امید که فقط نابغه ها می توانند واردش شوند و خیلی های دیگر آرزوی ورود به این مدرسه رویایی را دارند ، ولی آیا همه این زیبایی ها حقیقی می باشد ؟ راز پشت پرده این مدرسه چیست ؟

خوب ، ۱۵ دانش آموز به این مدرسه دعوت شدند که همه آن ها استعداد های خاصی دارند ، به جز یک نفر … نائگی ماکوتو یک نوجوان است که تازه وارد دوران دبیرستانی خود می شود ، او به عنوان یک دانش آموز معمولی اکنون شانس آن را یافته که وارد مدرسه امید شود و آینده خود را بسازد . اگرچه خبر ندارد که چی مشکلات عجیبی بر این مدرسه حکم فرمایی می کنند .

نوجوانی که با امید فراوان وارد مدرسه امید می شود !!!

ابتدای داستان به گونه ای است که همه چیز امن و امان است ، مدتی می گذرد و دانش آموزان با هم آشنا می شوند و … بله … همان لحظه که همه منتظرش بودند فرا رسیده است . مدیر مدرسه برای مراسم خوش آمد گویی دانش آموزان وارد می شود که … چی شد ؟! حتما اشتباهی شده !! یه خرس عروسکی که حرکت می کنم ؟!! تازه حرف هم میزنه !! چی این مدیر این مدرسه و مدیر ما هستش ؟؟!!! . کمی نمی گذرد که همه متوجه مشکل بزرگی می شوند هیچکس نمی تواند از ساختمان خارج شود !! همه گیر افتادن و تا آخر عمر در این مدرسه باید زندگی کنند ، مگر آن که … یکی از همکلاسی های خود را به قتل برسانند !!!!

داستان انیمه در حول محور شخصیت ماکوتو می چرخد و بیشتر ژانر معمایی این انیمه می درخشد تا ترسناک ، نظر شخصی خودم رو بخوام بگم : انیمه آنقدر هم ترسناک نیست … با اینکه در ژانر ترسناک هم قرار گرفته است من خودم شخصا تنها جایی که ترس واقعا عجیبی حس کردم در آخر قسمت ۷ بعد از اندینگ انیمه بود اونم در اتاقی تاریک با در بسته و ساعت ۳:۴۰ دقیقه صبح !!!

(( اسپویل )) اگر می خوایید لذت این تیکه از انیمه رو از دست ندید توصیه می کنم این قسمت را رد کنید : در این هنگام که ماکاتو یک در مخفی پشت قسمت انباری دستشویی پیدا می کند و به نامه ای بر می خورد که در آن نوشته شده (نباید مدرسه رو ترک کنید!!) در همین لحظه شخصی نقاب دار با ضربه ای به سر ماکاتو او را بی هوش می کند و همه مدارک را با خود می برد .

انیمه از نظر رنگ بندی بسیار عالی طراحی شده و رنگ ها چشم نواز هستند . نکته قابل توجه این انیمه استفاده از رنگ صورتی برای رنگ خون است ، بله درست فهمیدید عنوان تصویر هم به همین دلیل به این نام نوشته شده . استفاده از این رنگ باعث جالب تر شدن محیط شده و همچنین از خوشونت های زننده هم بسیار کم استفاده شده .

طراحی شخصیت ها خوب بوده و جای مشکلی هم ندارد و حسابی روشون کار شده است ولی یکی از نکات جالب دیگر انیمه استفاده از یک نوع گرافیک و طراحی هنری جالب برای بخش های مختلف انیمه هست برای مثال اول انیمه این طراحی هنری به کار رفته کار رفته باعث شده این انیمه جالب تر و زیباتر به نظر برسد . البته در همه قسمت ها از این نوع طراحی هنری استفاده شده و به همان اولین قسمت محدود نمی شود .

همه با امید جمع شده اند برای نا امیدی !!!

پس از انجام اولین قتل تازه داستان جالب می شود . همه به دنبال قاتل هستند و قاتل باید خودش را پنهان کند و تا جای ممکن قتلش بدون مدرک باشد . ولی خوب هر کاری هم که می کنند و حقه می زنند باز هم مدارکی به جا می ماند و گاهی اگر خودتان هم حس کاراگاهیتان گل کند و می خواهید زود تر حدس بزنید که قاتل کیست خودتان هم ممکنه شکه شوید که : وای واقعا این بود ؟!! اصلا فکر نمی کردم … چی شد یهویی ورق برگشت !!! پس کار اینم نبوده و قاتا داشته تقصیر ها رو گردنش می نداختن .

خوب نوبتی هم باشه نوبت موسیقی هست . موسیقی به قول خودمان بیس دار هست و هیجان را هنگام تصمیم گیری ها بالا می برد ، در هنگام تحقیقات و همین طور ، اما زمانی که قتلی انجام شود تن صدا عوض شده و حال و هوا عحیب می شود ، هنگامی که جسد می رسیم ، با موسیقی که آدرنالین را در بدنمان افزایش می دهد و یک صدای هولناک ناله مانند واقعا می توان گفت تماشای این انیمه در بامداد به بعد واقعا مو به تن آدم سیخ می کند !!! اگرچه بنده چون می خواستم ترس انیمه را بهتر حس کنم در شب آن را تماشا کردم و خودتان تصمیم گیرنده زمان تماشای آن هستید .

به مرور روابط میان شخصیت ها بهتر شده و اعتمادی میان آن ها برای نابودی مدیر به وجود می آید

در آخر این انیمه را می توان به عنوان یک انیمه معمایی ، ترسناک در نظر گرفت که ارزش دیدن دارد چون می تواند با معماها و راز عجیبی و حس ترس خود (البته بیشتر با تماشا در شب) که مدرسه امید در خود جای داده شما را تشویق به تماشای خود کند .

با تشکر از شما کاربر گرامی برای خواندن این نقد ناچیز بنده .

به پایان آمد این دفتر / حکایت همچنان باقیست … .

About Alireza BI

پسری 17 ساله هستم که علاقه مند به دنیای تکنولوژی ، گیم و انیمه می باشم . امیدوارم از مطالب بنده لذت ببرید ، با تشکر .

Check Also

انیمه bleach

   یکی ازانیمه ­های پر­طرفدار­، نه تنها­در سرزمین مادری که ساخته شده ، بلکه در­قاره …

پاسخ دهید

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A