Home / نقد / نقد انیمه / نقد انیمه koi to uso [عشق و دروغ]

نقد انیمه koi to uso [عشق و دروغ]

تابو ستیز

یکی از مسائل مهم این روز های بیشتر کشور های جهان مخصوصا ژاپن افزایش نسل جوان و سالم هست،اما بهترین روش برای اینکار چیست؟
بعضی ها به دستکاری های ژنیتیکی روی آوردند بعضی هاهم به جادو و راهبان اما شاید یک روش بسیار کارآمدتر و البته غیر متعارف تر هم باشد، سیستم دولتی انتخاب همسر،دولت که داخل سرتاسر زندگیمون دخالت داره، اینم روش، انتخاب همسر ایده آلمونم بهش میسپاریم؛اگر به آمار طلاق و ازدواج های ناموفق نگاه کنیم بنظر ایده چندان بدی نیست سیستمی که تک تک ژن ها و رفتار مارو بررسی میکنه تا که ایده آل ترین همسر رو برامون انتخاب کنه،اما بشریت هم نمیتونه فراموش کنه که عشق الزاما چیزی همراه با اجبار و انتخاب یک سیستم نیست عشق چیزیه که آدم از اعماق قلبش احساس میکنه البته بعضی از جوون ها اولش حس گرمی از یه جای دیگه احساس میکنند که باید بگم یکم زدند توی جاده خاکی.
داستان از جایی شروع میشود که شخصیت اصلی … شخصیتی ساده و مهربان و کمی تا حدودی دارای چند تخته ی کم،که عاشق چیزی به اسم کفون[ یک واژه ژاپنی است و در فارسی به معنی گورپُشته است,گورپُشته تپه‌ای خاکی یا سنگی است که بر روی گورستانی باستانی قرار گرفته‌است.
گورپشته‌ها در سراسر جهان یافت می‌شوند. به گورپشته‌های سیبری و روسیه اصطلاحاً کورگان گفته می‌شود. گورپشته‌های کاملاً سنگی را سنگ‌چین می‌گویند] شروع میشود.
داستان حول این پسر و دو دختر میگردد دخترانی که یک از جان مایه عشق و یک از ره نخ سرخ سرنوشت ماشینی با او همراه میشوند.
عشق فرایند پیچیده ای است که انسان ها ان را در یک چشم برهم زدن انجام میدهند.عشق مفاهیم گوناگونی دارد از عشق عرفانی تا عشق هورمونی و اجباری . بسیاری از انسان ها در طول زنذگی این انواع را تجربه میکنند چه بسا حاصل هورمون های بی جا باشد یا بی عقلی های جوانی بنابر تمام این تفاسیر عشق وسیله خطرناکی است مانند چاقوتیزی که جراح قلب ازش استفاده میکند یا با یک ضربه حساب شده عملکردش را بهبود میبخشد و عمر را درازتر میکنند یا با یک خطا کار بیمار را تمام میکند

شایدم عشق همان بیماری هم باشد؛ بگذریم بهترین مثال برای تعریف عشق شعر عشق پروانه به شمع است عشقی که پروانه را به قعر جهنم فرستاد.اما متاسفانه باید بگویم عشق پروانه به شمع چیزی فراتر از یک وهم نبود پروانه هاهم مانند ما علاقه وافدری به نور دارند احتمالا هم ندانند چرا، اما ان ها هر روز به سمت خورشید حرکت میکنند ولی هرچه تلاش میکنند که به ان نور برسند عاجزند چه بسا اگر به ان هم برسند پایانی جز مرگ در انتظارشان نیست نور چیز عجیبی است عجیب تر از ان ما هستیم که دیوانه بار به دنبالشیم ان هم وقتی نمیدانیم ایا اگر بهش برسیم سرانجاممان مانند پروانه ها میشود و میسوزیم یا چیزی دیگر، اما در هرحال در وجودمان هک شده که باید به سمتش حرکت کنیم.

About Sina_x

منتقد وبلاگ نویس و صاحب کانال ژاپن انیمه.

Check Also

انیمه bleach

   یکی ازانیمه ­های پر­طرفدار­، نه تنها­در سرزمین مادری که ساخته شده ، بلکه در­قاره …

پاسخ دهید

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A