Home / نقد / نقد مانگا / مانگا Classi9

مانگا Classi9

امروز میخوام از سبکی در دنیای مانگا و انیمه به اسم حرمسرای مردانه بگم، در این سبک مردان متعدد زیادی در رنگ ها و قدها و اندازه های مختلف ظاهر میشند که هر کدوم اخلاق و شخصیت منحصر به فردی دارند و تنها نقطه ی مشترک بین اونها غیر از مرد بود اینه که در ذهن تک تک اونها فقط یک دختر وجود داره اون هم دختر قهرمان داستان ماست. هر کدوم از این جوان ها سعی می کنند با به کارگیری تکنیک های خاص و متفاوت و قرار دادن قهرمان دختر داستان در موقعیت های خاص و رویایی قلبش را بدست بیارند و پای رقیبان در عرصه را به شیوه ای کاملا دیپلماتیک و به دور از خشونت قطع کنند و تا آخر عمر با دختر کوچولوی داستان با خوبی و خوشی زندگی کنند. تمام مراسمی که این پسرهای جوان انجام میدند به قبل از ازدواج و دوران خواستگاری برمیگرده و میشه گفت “تکنیک های ویژه برای بدست آوردن قلب دختره” عنوان خوبی برای کل این فرایند از تولید به مصرف باشه!!

در حرمسرای معمولی یعنی وقتی یک مرد قرار میگیره و چندین زن زیبا اطرافش هستند هم همین اتفاق می افته با این فرق که زنها زیاد مشکلی با رقبا ندارند و بعضی وقت ها حاضر اند یک مرد را با هم شریک بشند و دور هم خوش باشند.

حالا این که حرمسرا داشت رویاییه که تنها پادشاهان و ملکه ها و شهزاده و شاهزاده خانم ها در دوران گذشته و خرپول های دوران جدید تنها می تونند بهش جامه عمل بپوشونند بماند. اینکه عده ای از دیدن حرمسرای مردم و عشق و حال اونها و بی کلاه موندن سر خودشون لذت میبرند هم بماند.

در این مانگا ما شاهد همین سبک حرمسرای مردانه خواهیم بود دلیلی که چند فصل اول این مانگا را خوندم این بود که مانگاکا قبلا کارهای شونن اکشن رمزآلود میکشید و یک دفعه سراغ چنین سبکی رفته بود و برام جالب بود ببینم چی از آب دراومده و دوم کاراکتر دختر داستان بود رن تاکی که کلی راه از ژاپن بلند شده بود به یک کشور اروپایی سفر کرده بود تا به قولی که به پدرش داده عمل کنه و تبدیل به یک موزیسین حرفه ای یا بهتره بگیم رهبر اُرکست حرفه ای بشه!

با این حال وقتی به دانشگاه وارد میشه می بینه تمام پسرونه است و دخترها حتی حق ورود هم ندارند اینجا با کلی ماجرا با لباس مردونه خودش را به عنوان دانشجو تازه معرفی می کنه با این شرط که اگر لو بره که دختره از دانشگاه اخراج میشه رن تمام تلاشش را می کنه با این حال کم کم پسران نابغه ی موزیسینی که اسامی بزرگان تاریخ موسیقی مثل Mozart و … را دارند پی به دختر بودن رن می برند با این حال چون برای رن و تلاشش ارزش قائل اند و دوستش دارند و نمیخواند رن اخراج بشه کاملا طبیعی و محتاط و گاهی اوقات خنده دار و غیر عادی رفتار می کنند چون نمیخواند رن هم بفهمه که اونها میدونند دختره، خلاصه داستان خنده داری بود هم اون پسرها نجیب زاده و با وقار بودند هم دختر داستان ما ذهن و دل پاکی داشت و فقط به هدفش که فارغ التحصیلی از این دانشگاه بود فکر می کرد.

بازم میگم همیشه هم میگم سبک موسیقی تو مانگا نامردیه چون من هیچی نمیشنوم و نمیتونم هیچ وقت احساسی که قهرمانان داستان دارند را درک کنم امیدوارم یک روز یکی پیدا بشه و به این مشکل رسیدگی کنه!!!

داستان امسال ۲۰۱۷ در ۲۶ فصل به پایان رسیده و بین کارهای این سبکی امتیاز خوبی گرفته و میتونه برای دخترها قابل توجه باشه!

About news

Check Also

مانگا Nejikemono

این مانگا در دوران تاریخی خاصی از ژاپن آغاز میشه زمانی که مرد جوانی داخل …

پاسخ دهید

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A