Home / نقد / نقد مانگا / مانگا Dr.STONE

مانگا Dr.STONE

دو تا غول دنیای مانگا صاحب Eyeshield 21 و صاحب Sun-Ken Rock با هم پیوند خوردند و نتیجه ی این پیوند مبارک شده مانگای Dr.STONE

این که یکی از این نویسندگان عاشق قهرمان های نابغه ی موطلایه Hiruma Youichi و یکی عاشق قهرمان های ساده و قوی که فقط تو زندگیشون عاشق یه دختر Kitano Ken و هر دو میخواستند این دو نفر را در قالب یک داستان ارائه کنند.

نتیجه ی کارشون شد نابود کردن نقریبی نسل بشریت و باقی گذاشتند دو نفر روی زمین که خیلی سریع بعضی از سایت ها با دیدن دو تا پسر نیمه برهنه وسط کاور اعلام کردند که این مانگا از اون سبک ها نیست چه فکری با خودشون کردند بماند قراره ما تو مجله ی شونن جامپ چه سبک مانگایی نگاه کنیم؟!

حالا دو نفر بعد از چند هزار سال شروع به راه رفتن روی زمین می کنند و به دنبال حل معمای سنگ شدن انسان ها هستند و میخواند راهی برای برگردوندن بقیه ی انسان ها به زندگی پیدا کنند. در این راه بی نهایت ماجراجویی خطرهای غیر قابل پیشبینی وجود داره!

داستان شبیه  دیدن مستند زندگی انسان های نخستین می مونه! اولش خیلی هیجان زده بودم ولی کم کم کسل شدم و حوصله ام سر رفت و دلم نخواست ادامه بدم با وجود این که هم از طراحی راضی بودم هم از کار های نویسندها تا حدودی راضی بودم.

با وجود این که این قدر خنده داره ولی بازم انرژی و انگیزه برای ادامه ی داستان را ایجاد نمی کنه؟ هنوز هم خیلی ها از دیدن و خوندن این داستان لذت میبرند و سرگرم میشند و برخی احتمال اومدن انیمه را هم مطرح کردند.

با این حال من هنوز علت از دست دادن علاقم به این داستان را درک نکردم شاید به خاطر این باشه که در برخورد اول ارتباط قدرتمندی با قهرمانان داستان پیدا نکردم به همین خاطر اصلا برام مهم نیست چه اتفاقی براشون می افته! این که دوباره از صفر شروع کنیم و تمدن بشری را احیا کنیم و زندگی کنیم واقعا یکی از کسل کننده ترین داستان هاییه که میشه بهش پرداخت. من چیزهای زیادی درباره ی وقایع آخر الزمان خوندم یکی از اونها مرگ های زیاد و غیر عادی بود. خود خداوند هم میگه اگر اراده کنم میتونم شما را بردارم و خلق دیگه ای به جای شما جایگزین کنم. پس این اتفاق و تلاش قهرمان ها چیزی نیست که بدون پیش زمینه ی ذهنی واردش بشی پس غافلگیرت نمی کنه اون هم با این همه فیلم سریال و مانگا درباره ی نابودی جهان و زنده موندن یه گروه کوچیک و …. پس هم تو دنیای فانتزی نمونه اش زیاده هم تو جهان واقعی احتمالش وجود داره از طرفی الان زندگی کردن تو این دنیا یکی از اون چیزهایی که که فقط آدم های ثروتمند و مست قدرت و جایگاه دلشون میخواد داشته باشند مردم فقیر و بیچاره روزی هزار بار آرزوی مرگ می کنند حالا شما به من میگید داستان زندگی چهار تا جوون را بخونم که دوباره دارند از صفر زندگی روی زمینی را شروع می کنند که هنوز هیچی نشده آتش خشم و مرگ و دشمنی درونش شعله می کشه؟؟؟

 

 

About news

Check Also

مانگا Nejikemono

این مانگا در دوران تاریخی خاصی از ژاپن آغاز میشه زمانی که مرد جوانی داخل …

پاسخ دهید

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A