Home / نقد / نقد مانگا / مانگا Killing Bites

مانگا Killing Bites

قراره در آینده انیمه ای بر اساس این مانگا داشته باشیم دیدم خوبه قبل از اومدن انیمه درباره ی مانگا صحبت کنیم.

چند سال پیش که کاور این مانگا را دیدم خیلی علاقمند شدم چون مستند های راز بقای زیادی را نگاه کرده بودم و گورکن عسل خوار را میشناختم. دلم میخواد یک گورکن عسل خوار داشته باشم. برام خیلی جالب بود که یک زن ژن های گورکن عسل خوار را داشته باشه!!

در آینده ای نه چندان دور انسان ها قادر خواهند بود ژن های خودشون را با تغییر به ژن های جانوران بهبود ببخشند فرض کنید شما با چشم های خودشون تا ته کوچه را بیشتر نمی بینید ولی اگر دید چشم عقاب را داشته باشید تا چندین محله اون طرف تر را هم می تونید ببینید. تا این جا که همه چی به نظر خیلی عالی و رویایی میرسه کی دلش نمیخواد بدن بهتر و قدرتمند تری داشته باشه اما از اونجایی که انسان ها هرگز جنبه ی قدرت و برتری را ندارند و علم و دانش ابتدا در دست ثروتمندان و قدرتمندان جامعه قرار میگیره و بعد تفاله هاش در اختیار مردم عادی پس مردم ثروتمند و بیکار که حوصلشون سر رفته بود اومدن با درست کردن نیمه انسان ها جنگی هم به راه انداختند تا قوی ترین نیمه انسان را مشخص کنند که بگم جایزه ی بزرگی هم به برنده تعلق خواهد گرفت.

بریم سراغ داستان آشنایی پسر جوان دانشجو Nomoto Yuuya با دختر animal-human hybrid هیتومی، همیشه یه گروه هستند که اگر انسان ساده و دست و پا چلفتی به نظر بیاید ازتون سوء استفاده می کنند. این اتفاق برای دانشجوی ما هم افتاد یه گروه فاسد که اسم خودشون را گذاشته بودند رفیق و کارشون این بود که دختر های دبیرستانی را بدزدند و بهشون تجاوز کنند و بعد جنازه هاشون را بندازند گوشه ی خیابون، از یویا میخواند رانندگی ماشین را به عهده بگیره یویا از هیچی خبر نداشت و نمیتونست پشت سرش را هم ببینه ولی از صداهایی که می اومد معلوم بود میخواستند با اون دختر چه کار کنند یویا میخواست ماشین را متوقف کنه و فرار کنه اما ترسید و همون طوری به رانندگی ادامه داد که یک دفعه صداها قطع شد و یه دختر سرش را از پشت پرده آورد بیرون و از یویا خواست تا جایی که میگه برسونتش یویا نمیدونست اون پشت چه اتفاقی افتاده وقتی پیاده شد و در ماشین را باز کرد دید کل آدم های پشت ماشین چرخ شدند اینجاشون خیلی دوست داشتم.

خلاصه یویا بعد از یک سری اتفاقات مهیج دیگه مجبور میشه از هیتومی مراقبت کنه تا روز مسابقات فرا برسه!

هیتومی یک نیمه انسان نیمه گورکن عسل خواره درباره ی شجاعت این گورکن این طور نوشته شده:

رودک (گورکن) عسل‌خوار:به این حیوان لقب «نترس‌ترین جانور روی زمین» و «جنگجوی بدون رقیب» را داده‌اند چراکه فقط کمی بزرگتر از روباه است اما بارها مشاهده شده که با حیواناتی چون شیر، خرس و پلنگ که قصد شکار او را داشته‌اند وارد نبردی طولانی شده و آنها را به عقب‌نشینی واداشته‌است. این حیوان هوش بالایی دارد و از معدود حیوانات غیرنخستی‌سان است که از ابزار استفاده می‌کند.بی‌باکی، سرسختی و درندگی رودک‌های عسل‌خوار مثل دیگر خویشاوندان راسوسان ایشان شهرت دارد. آنها زمانی که فرار غیرممکن باشد با تمام وجود و بدون ترس با هر حیوان مهاجمی وارد نبرد می‌شوند و مشاهده شده که حتی شکارچیان بسیار بزرگتری همچون شیر را به عقب‌نشینی واداشته‌اند و دیده شده که به شیرهای تازه‌بالغ حمله کرده و طعمه آنها را ربوده‌اند. حتی حیوانات بزرگی چون اسب، شتر یا گاومیش در صورتی که وارد لانه این حیوان شوند مورد حمله قرار خواهند گرفت. استقامت این حیوان در هنگام درگیری نیز بسیار بالاست و آنقدر به نبرد ادامه می‌دهد که دشمن از کار خود پشیمان شود. پرهیز شکارچیان از انتخاب رودک عسل‌خوار باعث مطرح شدن این تئوری شده‌است که رنگ توله‌های یوزپلنگ به تقلید از رنگ پوست رودک عسل‌خوار فرگشت پیدا کرده تا شکارچیان را فراری دهد.

توانایی ایجاد بوهای بسیار تند و تهوع‌آور از غده‌های زیر دم، داشتن دندان‌های تیز و آرواره‌های قوی، پوست کلفت و چرم مانند و حالت تهاجمی باعث شده به او لقب جنگجوی بدون رقیب را بدهند. او قادر است در پوست خود که بسیار شل است بچرخد و با این عمل می‌تواند حتی حیوانی را که پشت گردنش را گرفته است گاز بگیرد. پوست آنها که در ناحیه گردن حدود ۶ میلیمتر ضخامت دارد به قدری کلفت است که نیش زنبور، تیغ تشی و گاز درندگان به ندرت از آن عبور می‌کنند. با وجود این خوی درندگی چنانچه از کودکی در کنار انسان بزرگ شود بسیار دست‌آموز شده و به حیوانی کاملاً مطیع، مهربان و فعال تبدیل می‌شود.”

بعد از خوندن این مطلب شما کل داستان و زندگی هیتومی دستتون میاد این که اون چه دختریه؟ چه طور زندگی می کنه؟ و … این که نیمه انسان ها زیاد به لباس پوشیدن علاقه ای نشون نمیدند کاملا طبیعیه چون حیوانات هم لباس نمی پوشند پس میزان خشونت و بی اعتقادی به لباس در این مانگا و انیمه ای که در آینده خواهد آمد به طرز چشمگیری بالاست دقت کنید.

این تصویر را برای نمونه گذاشتم پس فردا نرید گزارش بدید دیگه نتونیم بچه های مردم را روشن کنیم:

دردناک ترین بخش داستان سوء استفاده از انسان ها، شرطبندی سر مرگ و زندگی انسان ها، درستکاری ژنتیکی غیر قانونی و نشون دادن عادی مرگ و تجاوز است.

قسمت تکراری داستان: قدرت فوق العاده و شرکت در مسابقه و برنده شدن که تا حالا تو هزار و یک مورد مانگای اکشن دیده شده و نیمه انسان ها که دارند به یک کلیشه ی ثابت تبدیل میشند.

قسمت هیجان انگیز داستان: هویت واقعی دانشجوی جوان و نتیجه ی مسابقه ی فینال

طراحی خوبه شخصیت ها خوب و منحرف و حیوان صفت اند معنای منفی نداره واقعا حیوان اند!! من از خوندنش لذت نمیبرم فقط میخوام بدونم نتیجه ی مسابقه چی میشه که هنوز آویزون این مورد ایم!!

 

About news

Check Also

مانگا Nejikemono

این مانگا در دوران تاریخی خاصی از ژاپن آغاز میشه زمانی که مرد جوانی داخل …

پاسخ دهید

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A